X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

قبرس شمالی یا ترکیه؟ کدام برای مهاجرت بهتر است؟

09193176479 تلفن همراه
تفاوت قبرس و ترکیه
بسیاری از فاکتورهایی که برای مهاجرت وجود دارد درکشور قبرس شمالی و ترکیه یکی است ولی تفاوت هایی این دوکشور باهم دارند که در این سایت میتوانید مشاهده کنید.
رادین لاجستیک
رادین لاجستیک

تفاوت قبرس و ترکیه

قبرس و ترکیه هر دو کشوری با اقتصاد خود هستند که افراد زیادی به خصوص ایرانیان سالیانه به این کشور مهاجرت میکنند اما بسیاری از افراد برای مهاجرت نمیدانند به قبرس بروند یا ترکیه ما در جدول پایین بعضی از مشخصات این دو کشور را برای شما گذاشته ایم.

مشخصات کشور

قبرس شمالی

ترکیه

پایتخت کشور ها 

نیکوزیا

آنکارا

جمعیت کشور ها 

۳۸۲۲۳۰ نفر

۸۵۶۴۲۶۵۱ نفر

مساحت

۳۳۵۴ کیلومتر مربع

۷۶۹۶۳۰ کیلومتر مربع

زبان آنها

ترکی

ترکی

واحد پولشان

لیر ترکیه

لیر ترکیه

دین

اسلام

اسلام

 

همان طور که مشاهده میکنید این دو کشور خیلی بهم شبیه هستند اما به طور کلی نمیتوان گفت که کشور ترکیه بهتر از قبرس است یا برعکس. بسیاری از افراد بعد از مهاجرت به دلیل تفاوت پول ایران با ترکیه یا قبرس  میخواهند تمامی اثاثیه خود را به آن کشور ببرند شما میتوانید برای ارسال بار به ترکیه یا ارسال بار به قبرس با شرکت رادین لاجستیک تماس بگیرید برای اطلاعات بیشتر با شرکت ما تماس بگرید.

مهاجرت به قبرس شمالی یا ترکیه؟

در حالت کلی مهاجرت به خارج یکی دغدغه های افراد در زندگی است. مهاجرت به خارج از کشور میتواند مسیر زندگی شما را تغغیر بدهد. برای خیلی از افراد این سوال پیش می آید که به قبرس شمالی برویم یا قبرس جنوبی اکنون به صورت یک جدول تمامی مواردی که مورد نیاز شما است را اورده ایم.

نوع مهاجرت

قبرس شمالی

ترکیه

تحصیلی

دارد

دارد

کاری

دارد

دارد

سرمایه گذاری 

دارد (۱۰۰۰۰۰ دلار)

دارد (۵۰۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰۰ لیر)

از طریق خرید ملک

دارد (۱۲۵۰۰۰ یورو)

دارد (۲۵۰۰۰۰ دلار)

از طریق ازدواج

دارد

دارد

از طریق تولد

ندارد

دارد 

ما در جدول بالا تمامی روش هایی که شما میتوانید از طریق آن مهاجرت کنید را برای شما آورده ایم ولی در حالت کلی این دوکشور برای زندگی خوب هستند فقط هر کدام از آن ها برای خود مزیت هایی دارد به عنوان مثال درصد بیکاری در قبرس شمالی بسیار پایین است و به همین خاطر بسیاری از افراد به این دلیل به این کشور سفر میکنند. شما میتوانید برای ارسال بار به قبرس شمالی یا ارسال بار به ترکیه با شرکت ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید.

تفاوت قبرس و ترکیه

مقایسه کار در قبرس شمالی و ترکیه

نرخ بیکاری در در ترکیه 18 درصد و نرخ بیکاری در قبرس شمالی 7 درصد است همین موضوع باعث شده است افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند. برای افرادی که برای تحصیل یا زندگی به این کشور میروند درصد بیکاری برایشان مهم است.

امنیت قبرس شمالی و ترکیه

اگر بخواهید از نظر امنیت این دو کشور را مقایسه کنید کشور قبرس امنیت بالاتری نسبت به کشور ترکیه دارد به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم یکی از مزیت های کشور قبرس امنیت آن است.

شرایط اجتماعی کشور قبرس شمالی با ترکیه

همان طور که در جدول دیدید اکثر مردم این دو کشور مسلمون هستند و زبان رسمی آن ها ترکی است همچنین فرهنگ کشور ترکیه و قبرس به ایران بسیار نزدیک است و تقریبا فرقی با هم نمیکنند.  البته واحد پول این دو کشور هم لیر است و هیچ فرقی باهم نمیکنند.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی یا ترکیه

روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور قبرس شمالی و تکیه وجد دارد یکی از این روش ها سرمایه گذاری در این دو کشور است. مهمترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه شامل:

  • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ترکیه: یکی از روش هایی که میتوانید به راحتی اقامت بگیرید در کشور ترکیه ثبت شرکت در این کشور است. هزینه ی ثبت شرکت میتوان گفت تقریبا 50 الی 100 هزار لیر است.
  • سرمایه گذاری در سپرده های بانکی: بسیاری از افراد این روش را استفاده نمیکنند زیرا هزینه ی آن بسیار بالا است هزینه ی سرمایه گذاری در سپرده های بانکی باید حداقل 50 هزار دلار آمریکا باشد.
  • سرمایه گذاری از طریق خرید سهام: شما با خریدن بسیاری از سهام ها میتوانید در این کشور سرمایه گذاری کنید هزینه ی سرماگذاری از طریق خرید سهام حداقل 500هزار دلار است.

روش های دیگری هم برای سرماگذاری در کشور ترکیه وجود دارد ولی مهم ترین آن ها این مواردی بود که در بالا گفتیم.

روش هاییم برای سرمایه گذاری در کشور قبرس شمالی وجود دارد که شامل:

  • خرید ملک در قبرس شمالی: یکی از راحت ترین راه برای سرمایه گذاری و اقامت در کشور قبرس خرید ملک در قبرس است.
  • خرید یا ایجاد شغل در قبرس: هزینه این سرماگذاری حداقل 2 میلیون یورو است.
  • ساخت ملک در قبرس شمالی: هزینه ی سرمایه گذاری 3 میلیون یورو است.

 

در حالت کلی روش های دیگری هم وجود دارد. انتخاب هر یک از این کشور ها بستگی به شما دارد ممکن است یک فرد کشور ترکیه را انتخاب کند و یک فرد دیگر کشور قبرس را انتخاب کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید